Kobiety?

Niedawno przeczytałam nową „Wandę” autorstwa Anny Kamińskiej. Moje wyobrażenie Wandy Rutkiewicz okazało się powierzchowne i blade w porównaniu z obrazem tej silnej, wytrwałej KOBIETY, która stała się ikoną polskiej wspinaczki wysokogórskiej. Zaczęłam przyglądać się z uwagą mediom, jak zmieniła się rola kobiet, na ile mogą sobie pozwolić w dzisiejszym świecie, gdzie je widać, czy coś jest dla NAS nadal niedostępne. Czy ta zmiana  w postrzeganiu kobiet ma charakter tylko mocno intelektualny czy też znajduje ujście w  innych dziedzinach życia?

Poczułam się mocno zadbana, jako KOBIETA właśnie , kiedy na żywieckim Męskim Graniu pojawił się Organkowy projekt ONA, kiedy żywieckie społecznice zorgnizowały ostanio kolejną edycję Pawilonu Kobiet, kiedy w Wysokich Obcasach powstała sekcja Polki bez granic. Widać w tym wszystkim RUCH, widać tu ENERGIĘ… coś się dzieje!

O tym, co i jak w Świecie KOBIET, kobiet sportowców, kobiet himalaistek, kobiet podróżujących, jednym słowem, kobiet przekraczających „pewne” granice podyskutujemy 20 października w NAMIOCIE ADRENALINIUM.

Spotkanie poprowadzi dzienikarz i nasz festiwalowy przyjaciel  JAKUB MARCJASZ.

W panelu udział weźmie:

ANGELIKA CHRAPKIEWICZ GĄDEK – mówczyni inspiracyjna, trenerka, podróżniczka, ma na swoim koncie Kilimandżaro, Mnicha, Rysy, jest licencjonowanym nurkiem, uczestniczy w projektach łamiących schematy na temat osób z niepełnosprawnością;

MARYSIA BOBER – młodziutka, ale zdecydowana i konsekwentna w życowych wyborach psycholożka sportu; wróci do nas prosto z Mistrzostw Świata w Seulu w Kendo