NA MUZYCZNEJ SCENIE ADRENALINIUM 2018 WYSTĄPIĄ:

HAŃBAzbuntowana orkiestra podwórkowa i folkcore – w taki sposób zespół Hańba definiuje gatunek muzyczny, który podaje ze sceny  publiczności. „Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” jest muzyczno-literacką fikcją udowadniającą, że punk rock nie powstał na Wyspach Brytyjskich w hałaśliwych latach 70., lecz stworzono go w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej, które były nie tylko rozkwitem kultury, sztuki i techniki, ale również okresem niszczenia demokracji, autorytarnych rządów Sanacji i jej imperialistycznych zapędów. Czterech krakowskich muzyków przy pomocy podwórkowego instrumentarium(banjo, bęben, akordeon, tuba) oraz wsparciu międzywojennych poetów (Tuwima, Brzechwy, Broniewskiego) wciela się w wykreowane postacie i łączy muzyczne inspiracje (punkowe, folkowe, klezmerskie), aby stworzyć własną opowieść o tym najbardziej „literackim” okresie w historii Polski”. Cieszymy się niezmiernie, że możemy zaprosić adrenaliniową publikę na żywe dźwięki w wykonaniu zespołu Hańba.

TERMIN KONCERTU: 20.10/ SOBOTA / godz. 21.30/ NAMIOT

 


 BIFF -Zespół istnieje od 2006 roku. W jego skład wchodzą byli członkowie legendarnego Pogodno. W 2009 roku BiFF wydał debiutancką płytę „Ano”, która otrzymała siedem nominacji do Fryderyków, ostatecznie wygrywając w dwóch kategoriach – debiut roku i teledysk. Debiutancka płyta zespołu nominowana była również do Gwarancji Kultury TVP Kultura.
9. października 2013 ukazał się drugi krążek zespołu, „Attenzione Bambino”. Płyta została wydana dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury i Muzeum Powstania Warszawskiego.
Podczas wieloletniej działalności, zespół zagrał na najważniejszych polskich festiwalach, w tym na Heineken Opener Festival, OFF Festival, oraz KFFP w Opolu. Wokalistka Ania Brachaczek udziela się też w projekcie Panny Wyklęte i znana jest ze współpracy z Acid Drinkers, Muńkiem Staszczykiem, Zbigniewem Hołdysem i Markiem Jackowskim.
TERMIN KONCERTU: 19.10/ PIĄTEK / godz. 21.30/ NAMIOT

ARCHIWUM:

2017

Dikanda_plaka_jpg DIKANDA to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest  relacją między artystami a publicznością.
TERMIN KONCERTU: 22.10/ NIEDZIELA/ godz. 20.00/ SALA KINOWA
Wstęp na imprezę – 20 PLN, z karnetami na cały festiwal – wstęp wolny


ANTIcuerpo –  to bielski zespół założony w 2005 przez artystę malarza, dwóch rzeźbiarzy i jednego inżyniera. Muzyków brak. Wszyscy sukcesywnie pracują na miano najgłośniejszego składu z bielskiej Straconki. Grupa czerpie z bogatej tradycji gitarowego grania, przeszła długą muzyczną podróż od punkowo-metalowych początków, aż do brzmień eksperymentalnych, bliższych muzyce alternatywnej i noise. Członkowie zespołu dbają o twórczą niezależność i są szczerze oddani idei DIY. Przez kilkanaście lat swojego istnienia zespół wystąpił na wielu rodzimych (i nie tylko..) scenach, dzielił estradowe deski z artystami różnych muzycznych środowisk m.in. z AGRESSIVA 69, TOMASZEM BUDZYŃSKIM,  BESIDES czy meksykańskim ROMPE CRANEOS. W 2017 decyzją Piotra Stelmacha kwartet został jednym z laureatów konkursu organizowanego przez TRÓJKĘ Polskiego Radia i zagrał na trasie ORLEN Warsaw Marathon. ANTIcuerpo ma na swoim koncie kilka nagrań demo ale dopiero w listopadzie 2016 ukazała się pierwsza długogrająca płyta zatytułowana po prostu „ANTIcuerpo”. Materiał w całości można odsłuchać na zespołowym profilu internetowym  ( https://anticuerpo.bandcamp.com/ ).   Stabilny skład grupy stanowią Maciej „Żuku” Żukowski (gitary), Paweł „Mały” Małagowski (perkusja), Karol Wiącek (krzyk) i Jacek „Placek” Mrozowski (bas). Więcej informacji o zespole: www.facebook.com/anticuerpo.band
Wstęp na imprezę – 10 PLN, z karnetami na cały festiwal  i sobotę – wstęp wolny.
TERMIN KONCERTU: 21.10/ SOBOTA/ godz. 21.15/ NAMIOT


 FUNDACJA BRACI GOLEC

Nasz zespół tworzą ludzie z pasją, przywiązani do swojego regionu i ceniący jego kulturę. Osoby zaangażowane w pracę i rozwój fundacji to aktywni muzycy i praktycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Wielu z nich reprezentuje młode pokolenie wykształconych muzyków.

Swój indywidualny rozwój łączą z pracą pedagogiczną w ogniskach muzycznych, gdzie mogą dzielić się wiedzą i przekazywać umiejętności młodszym. Jednocześnie z zaangażowaniem popularyzują w różnych środowiskach kulturę ludową regionu, dostrzegają bowiem, że kultura regionalna jest elementem integrującym i wzmacniającym lokalne społeczności.
TERMIN KONCERTU: 21.10/ SOBOTA/ godz. 18.00/ NAMIOT

2016

besquidiansBESQUIDIANS…”Nasze korzenie, miejsca w których wyrastaliśmy, a przede wszystkim miłość do tradycji, nauczyły nas świadomie czerpać z muzyki naszych dziadków i pradziadków, aby umiejscowić ją tu i teraz i opowiedzieć na nowo językiem muzyki naszych czasów. Swoboda i spontaniczność, od zawsze obecne w beskidzkim muzykowaniu, dają nam radość budowania nieograniczonych ramami formy improwizacji, zabawy dźwiękiem, łączenia stylów, brzmień i barw. Kapela dudziarska spotyka kwartet jazzowy. Fujarka zrobiona z kawałka dzikiego bzu spotyka elektroniczny klarnet. Muzykanci spotykają muzyków”… Skład: Wojtek Golec- akordeon, Marta Matuszna-Wejchenig- skrzypce, śpiew, Marcin Żupański- klarnety, saksofony, Rafał Bałaś- kontrabas, piszczałki, Przemek Ficek- dudy, ptaki i fujary.
TERMIN KONCERTU:22.10/sobota/godz. 21.30
Wstęp na imprezę- 5 zł. Dla właścicieli karnetów i zaproszeń wjazd gratis.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERADJEMBE POLNY RYTM jest swoistą kontynuacją tego co grywaliśmy podczas zlotu bębna -pierwszy 1999 lub 2000rok i wielki szacun dla tych którzy go stworzyli. Zlot zapoczątkował coroczne spotkania przy ognisku najczęściej i najchętniej w górach. Dla nas i dla ludzi, którzy go przez te lata tworzyli, bębny i inne instrumenty stanowią ważną część życia. Przez kilkanaście lat spotykaliśmy się w najróżniejszych konfiguracjach. Stworzyliśmy wspólnie puls, który niezależnie od tego, ilu nas jest, tętni i wciąga do zabawy rytmem. Zapraszamy do wspólnego bębnienia wszystkich, którzy chcą poczuć wspólnie z nami energię płynącą ze wspólnego muzykowania.
Można zatem przybyć z własnym bębnem, didjerido, przeszkadzajką i wzmocnić skład.
Nasz skład wyjściowy na czas Adrenalinium to: Pałka, Jerzyk, Ponti i chętni WY. Do zobaczenia!
TERMIN KONCERTU:22.10/ sobota/ godz. 17.15
Wstęp na imprezę- gratis.