Nasze poradniki to odpowiedź na potrzeby turystyki, tej mniej skomplikowanej, beskidzkiej, ale i  tej wysokogórskiej, bardziej wymagającej. Nasze poradniki skupiły ludzi, którzy chcą udzielić kilku rad, tak dorosłym, jak i dzieciom, na temat tego,  jak wyjść w góry i nie wyjść na „Idiotę”:)>>> powinniśmy tu wkleić demotywator z wejscia na tatrzańską Czerwoną Ławkę w japonkach. Dlatego zaprosiliśmy do udziału doświadczonych „górfanów”.

Mikro opowieści będą snuli dla Was:

  • „Podróże z maluchem, czyli cztery pory roku w drodze”

GÓRSKA MAMA – Malgorzata Jachacz-Lopata  –  Górska Mama, inicjatorka i organizatorka wydarzenia Mamy w Góry!   Miłośniczka gór, jogi, natury i wszelkiej aktywności na świeżym powietrzu, bez względu na porę roku i pogodę. 🙂 Fizjoterapeutka od spraw kobiecych, dr n. med., dba o zdrowie kobiet na każdym etapie życia. Mama 2-letniej Gai, która razem z rodzicami poznaje świat, podróżując od gór Korsyki po Koło Podbiegunowe, na plecach, na płozach i na własnych nogach.

Pakujesz plecak, tylko to, co najważniejsze. Twoich rzeczy jest zdecydowanie mniej niż jego. Skrupulatnie sprawdzasz pogodę, kilka opcji tras, przygotowujesz się na wszystko. O wiele łatwiej iść w ekstrema, niż poszerzyć strefę komfortu, a właśnie to musisz teraz zrobić. Masz wiele obaw, ale czujesz też ogromną radość, w końcu zaraz pokażesz wielki świat jemu, swojemu dziecku! Dowiesz się, jak spakować plecak i ubrać się o każdej porze roku na wyprawy małe i duże z dzieckiem. Letni trekking i biwak w Alpach, jesienny spacer w Beskidach, skiturowa zima w Tatrach i zorza polarna w Norwegii czy wiosenne wycieczki rowerowe na wszystkie sposoby – to wszystko da się zrobić z małym dzieckiem! Wasza przygoda się właśnie zaczyna!

TERMIN SPOTKANIA: 20.10/ SOBOTA / godz. 16:45/ NAMIOT

  • PTTK( o. Żywiecki)

– Jak zaprojektować trasę turystyczną, czyli mierz siły na zamiary

– Jak czytać mapę?

– Jak korzystać z kompasu?

– Jak spakować plecak w Beskidy?

TERMIN SPOTKANIA: 21.10/ NIEDZIELA / godz. 14:15/ NAMIOT

  • KW BIELSKO – BIAŁA chętnie opowie o działalności klubu, pochwali się sprzętem, który można wypożyczyć , będąc jego członkiem;

TERMIN SPOTKANIA: 21.10/ NIEDZIELA / godz. 14:15/ NAMIOT

  • “Adrenalinium wśród gwiazd, czyli astronomiczne aspekty turystyki”

o gwiazdach i planatach w „adreujęciu” opowie Jakub Nowak