Spotkanie z Dagmarą, Leszkiem i Dobrawą Jureckimi

22 PAŹDZIERNIKA | SOBOTA | GODZ. 17.00

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z podróżniczą rodziną JURECKICH!!!
SOKOTRA – Smocza karawana.
Na ziemi pozostało niewiele miejsc, w których minione wieki wydają się wciąż żywe. Jednym z takich miejsc jest wyspa Sokotra, będąca częścią pogrążonej w wojnie domowej, Republiki Jemenu. Sokotra fascynowała nas od zawsze. Odizolowana, trudno dostępna, z szerokim wachlarzem endemicznej flory i fauny – rozpalała podróżniczą wyobraźnię.

Postanowiliśmy, że chcemy ją poznać na własnych zasadach, ożywając dawne tradycje, podróżując tak, jak robili to ludzie przed wiekami – polegając na wytrwałości wielbłąda i własnej wytrzymałości. Na początku 2022 roku, wraz z 7-letnią córką, wyruszyliśmy na wędrówkę przez dzikie góry, piaszczyste plaże, wysokie wydmy i bezkresne półpustynie, by mimo wysiłku fizycznego i spartańskich warunków życia, poznać smak prawdziwej wolności i odnaleźć przyjaciół wśród członków lokalnej społeczności.

Podróżujemy razem od ponad 18 lat, a od 8 wspólnie z córką udowadniamy, że rodzina nie jest przeszkodą w realizacji odważnych projektów podróżniczych. Staramy się schodzić z utartych szlaków i poznawać świat na własnych zasadach. Nie zamykamy się w jednym schemacie i ciągle szukamy nowych metod podróżowania: własnym tuk-tukiem przejechaliśmy całą Sri Lankę; zachodnią Indonezję odkrywaliśmy z perspektywy kajaków; wędrując z wielbłądem przemierzyliśmy należącą do Jemenu, wyspę Sokotrę;

Były też liczne wyjazdy z plecakami w trudno dostępne rejony świata – na wyspie Lembata, poznaliśmy życie ostatnich wielorybników, polujących od wieków przy użyciu drewnianych harpunów, a na Filipinach odkrywaliśmy tajniki tradycyjnego tatuażu łowców głów z rejonu Kalinga; Lubimy podróże, które zmuszają nas do wyjścia ze strefy komfortu, bo wtedy zawsze dowiadujemy się o sobie czegoś nowego.

Za projekt „Archipelag Raja Ampat – kajakami w stronę równika” otrzymaliśmy wyróżnienie w kategorii PODRÓŻE na festiwalu KOLOSY w Gdyni.