Czas START!
Rusza nabór na nasz konkurs filmów krótkometrażowych w ramach naszego XIV już festiwalu AD 2021.

Oprócz zaprezentowania Waszych filmów na dużym, janosikowym ekranie czekają oczywiście nagrody pieniężne.

ZŁOTA KOZICZKA ADRENALINIUM – I nagroda dla najlepszego filmu
krótkometrażowego – nagroda o wartości 3 000 PLN
SREBRNA KOZICZKA ADRENALINIUM – II nagroda dla najlepszego filmu
krótkometrażowego – nagroda o wartości 2 000 PLN
BRĄZOWA KOZICZKA ADRENALINIUM – III nagroda dla najlepszego filmu
krótkometrażowego – nagroda o wartości 1 000 PLN
NAGRODA PUBLICZNOŚCI – nagroda rzeczowa od sponsorów

Ruszajcie w teren, telefony, kamery w dłoń i  czekamy na Wasze szalone, adrenalinowe, filmowe pomysły do 1 września 2021 r.
Karta zgłoszeniowa i regulamin poniżej.
Pozdrawiamy!

KARTA ZGŁOSZENIOWA
REGULAMIN KONKURSU

ARCHIWUM 2019

Filmy należy przesyłać do 10 września 2019. Po tym terminie zostanie ogłoszona lista  filmów zakwalifikowanych.

Konkurs jest podzielony na dwie kategorie:

  • konkurs filmów długometrażowych (od 40 minut)
  • konkurs filmów krótkometrażowych (do 39,59 minut)

Aby zgłosić film należy wypełnić zgłoszenie, przesłać skanem na adres biuro@kinojanosik.pl oraz przesłać plik w formacie MOV, MP4, DCP na nośniku lub do pobrania.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt pod nr 600 82 98 31. 

KONKURS FILMOWY ADRENALINIUM 2019
ZWYCIĘZCY:

W kategorii – film długometrażowy:

1. Miejsce 🥇 Złota Kozica Adrenalinium i nagroda 800 euro dla filmu „Free Solo”,  reż. Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi
Za podjęcie wyjątkowo wymagającego i odpowiedzialnego zadania filmowego, które mogło sie skończyć dramatycznie oraz za ukazanie zmagań bohatera zarówno ze skałą, jak i z samym sobą.

2. Miejsce 🥈 Srebrna Kozica Adrenalinium i nagroda 500 euro dla filmu: „Ostatnia góra”,  reż. Dariusz Załuski
Za szczere pokazanie kulisów wydarzeń, którymi swego czasu żyła cała Polska oraz interesujące ujęcie himalaizmu, nie tylko w kontekście heroizmu, ale również odmiennych postaw i osobistych ambicji.

3. Miejsce 🥉 Brązowa Kozica Adrenalinium i nagroda 200 euro dla filmu: „The Dawn Wall”, reż.  Josh Lowell i Peter Mortimer
Za przejmujący i kompleksowy obraz zmagań nietuzinkowego bohatera ze wspinaczkowymi i niewspinaczkowymi przeszkodami.

W kategorii – film krótkometrażowy

1. Miejsce 🥇 Złota Koziczka Adrenalinium i bon o wartości 1000 zł dla filmu: “Harda”, reż. Marcin Polar
Za ukazanie pasji samotnego człowieka we wnętrzu gór, oryginalne wizualnie i niemal sensoryczne pokazanie eksploracji jaskiń, maksimum efektów przy minimum filmowych środków oraz kontemplacyjny klimat.

2. Miejsce 🥈 Srebrna Koziczka Adrenalinium i nagrody rzeczowe dla filmu „Dziewiąty”, reż. Jakub Goździewicz i Miłka Raulin
Za wielopłaszczyznowe ukazanie himalaizmu, szczerość i osobistą perspektywę w opowiadanej historii, za pokazanie dążenia do wyznaczonych celów.

3. Miejsce 🥉 Brązowa Koziczka Adrenalinium i nagrody rzeczowe dla filmu „Base Jump z Salto Angel”, reż. Jan Wierzejski
Za odwagę i inspirowanie działań w rzadkiej dyscyplinie, za skondensowaną formę i siłę wyrazu.

Przyznana została również Nagroda Publiczności. 

Największe uznanie i najwyższą ocenę głosów publiczności otrzymał film pt.:  „The Dawn Wall”, reż.  Josh Lowell i Peter Mortimer

GRATULUJEMY WSZYSTKIM !!!! 🙂

JURY 2019 w składzie:

 

KASIA BIERNACKA – fotograf wyprawowy i outdoorowy oraz grotołaz, specjalizujący się w dokumentowaniu piękna podziemnego świata. Regularnie jeździ jako fotograf na międzynarodowe wyprawy naukowe, eksploracyjne i sportowe. Od 18 lat Kasia uczestniczy w międzynarodowym projekcie badającym drugi co do głębokości system jaskiń półkuli zachodniej. Rekreacyjnie uprawia bieganie, wspina się, jeździ na nartach, morsuje. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim na wydziale Neofilologii, w Instytucie Romanistyki. Następnie rozpoczęła studia podyplomowe na Wydziale Geografii tej samej uczelni, w Instytucie Krajów Rozwijających się. Po rocznym pobycie na stypendium naukowym w Meksyku Kasia obroniła pracę dyplomową w języku hiszpańskim. Przez kilkanaście lat pracowała w prasie i wydawnictwach książkowych jako fotoedytor, najpierw w Gazecie Wyborczej i Dużym Formacie, a następnie w magazynie National Geographic Traveler. Od 7 lat Kasia współtworzy Festiwal Górski w Lądku Zdroju, gdzie jako Dyrektor Programu Filmowego jest odpowiedzialna za Konkurs Filmowy, polskie i światowe premiery oraz gości związanych z prezentowanymi filmami. Na co dzień zajmuje się także tłumaczeniem filmów o tematyce górskiej, podróżuje po Polsce z prezentacjami fotograficznymi oraz prowadzi zajęcia o poznawaniu świata i warsztaty edukacyjne dla dzieci.

 

MARZENA KOCUREK – filmoznawczyni, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Współtwórczyni i wykładowczyni Akademii Filmowej w Bielsku-Białej, pasjonatka podróży małych i dużych, fotografka-amatorka. Prezeska Stowarzyszenia Montaż, które od 10 lat przybliża kulturę filmową w Bielsku-Białej. Fanka kina dokumentalnego i koordynatorka bielskiej oraz krakowskiej edycji Objazdowego Festiwalu Filmowego Watch Docs Prawa Człowieka w Filmie. Od dziesięciu lat współpracuje z organizacjami pozarządowymi (Helsińska Fundacja Praw Człowieka, Fundacja Pozytywnych Zmian, Pracownia na rzecz Wszystkich Istot, fundacja Autonomia, fundacja Zróbmy.To). Działa w międzynarodowym ruchu Girls Rock Camp, którego celem jest zwiększenie liczby kobiet w muzyce rockowej. Czasami pisze o filmach, czasami o nich rozmawia. W każdej wolnej chwili rzuca wszystko i jedzie w Bieszczady.

 

 JAKUB NOWAK – związany z Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym obecnie jako Wiceprezes Zarządu Głównego i Prezes Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu oraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Żywieckiej pomimo warszawsko-krakowskich korzeni (przezornie wychodzi “na zewnątrz” by nie narazić się żadnemu ze swych miast :).
Fizyk, astronom, matematyk, pedagog. Wolontariusz w projekcie Seti@home, czyli naukowych podstaw poszukiwania cywilizacji pozaziemskich. Z zamiłowania, ale także w ramach działalności społecznej turysta. Najczęściej wybiera turystykę górską oraz motorową.
Amatorsko fotografuje, uwielbia muzykę Chopina i dobrą retorykę (zwłaszcza debaty Oxfordzkie). Kinowo pasjonat horrorów, doceniający umiejętności budowania napięcia w filmie i zaskakiwania widza.

 


KONKURS FILMOWY ADRENALINIUM 2018
ZWYCIĘZCY:

W kategorii – film długometrażowy:

Złota Kozica Adrenalinium  dla filmu „Ostatni górale” reż. Filip Luft
Za malownicze ukazanie tradycji i zanikającego rzemiosła górali. Autentyczność i spójną opowieść, która wciąga i zmusza do zamyślenia.

Srebrna Kozica Adrenalinium dla filmu: „Dreamland. Film dokumentalny o Macieju Berbece”,  reż. Stanisław Berbeka
Za emocjonalną i osobistą opowieść o himalaiście, z którym chcielibyśmy się spotkać na szlaku życia. Ukazanie rozterek, poświęcenia bohatera, a jednocześnie próba oswojenia traumatycznego przeżycia rodziny Berbeków.

Brązowa Kozica Adrenalinium dla filmu: „Runcamino”, reż. Adrian Dmoch
Za szczere i osobiste ukazanie człowieka, wraz z jego słabościami, nadziejami i silną wolą dążenia do założonego celu

W kategorii – film krótkometrażowy

Złota Koziczka Adrenalinium dla filmu: “No trace Tatra – czyli pieszo wokół Tatr z Markiem Kamińskim”, reż. Bartek Solik
Za poruszenie niezwykle ważnej kwestii współistnienia ludzi i przyrody, w szerokim ujęciu. Za edukacyjne walory produkcji.

Srebrna Koziczka Adrenalinium dla filmu „Rower Roman”, reż. Michał Zieliński
Za świetny montaż,  pomysłowy scenariusz, ukazujący pasję w sposób nieoczywisty, nowoczesny.

Brązowa Koziczka Adrenalinium dla filmu „Splitbergen”, reż. Darek „Anioł” Engel
Za doskonałe zdjęcia, współgrające z nastrojową muzyką, za poetykę i minimalizm.

Przyznana została nagroda pozakonkursowa dla najmłodszego reżysera: Piotra Kruczka za film pt. „Wielki Wyścig”

Przyznana została również Nagroda Publiczności.

Największą ilość głosów publiczności otrzymał film pt.: „Rower Roman”, reż. Michał Zieliński

GRATULUJEMY!!!! 🙂


JURY KONKURSU FILMOWEGO 2018 W SKŁADZIE:

SEBASTIAN KAWA

Sebastian Kawa lata na szybowcach od 1988r kontynuując pasję lotnicza ojca. Zdobył dwadzieścia dziewięć medali mistrzostw świata i Europy, w tym 15 złotych z MŚ. Zanim zasiadł z sterami pływał na żaglówkach zdobywając medale w klasach Optymist, Kadet i “420”. Z zawodu lekarz. Jedyny człowiek na świecie, który przeleciał szybowcem nad Himalajami.  Z dumą podkreśla, że większość tytułów zdobył na polskich szybowcach a nowe rodzime konstrukcje, Diana 2 i GP 14 Velo, należą do najlepszych szybowców na świecie. W 2013 roku jako pierwszy człowiek na świecie wzniósł się ponad Himalajskim masywem Annapurny wykorzystując tylko zjawiska i energię atmosfery.Osiągając 9600m w Himalajach udowodnił, że zdobycie ME szybowcem jest możliwe.

 

 

SZYMON WRÓBEL

Magister politologii i komunikacji społecznej. Dziennikarz, 7 lat związany m.in. z krakowskim “Dziennikiem Polskim”,  jak również takimi magazynami jak „Lounge Magazyn”, „Move Out”. Zrealizował krótkometrażowy dokument  pt. „Kilka zdjęć o niezwykłej”, przypominający postać Władysławy Klinowskiej – pierwszej na Żywiecczyźnie osoby z orderem uśmiechu. W 2013 odbyła się premiera pierwszego dokumentu „Jego oczami”, który opowiada w nietypowy sposób historię ks. Józefa Tischnera. Jest również autorem książki pod tym samym tytułem. Na ekrany kin studyjnych oraz do emisji tv  trafił drugi dokument Szymona „Z domu…”.  W listopadzie 2017 planowana jest premiera jego nowego dokumentu.

PAWEŁ DUDASANYO DIGITAL CAMERA

Jak mówi o sobie: “Jestem miłośnikiem kina, który ceni sobie swobodę myślenia i wolność w wyrażaniu poglądów. Kocham zarówno góry, jak i morze, gdyż dają one możliwość czerpania przyjemności z naszej marnej egzystencji. Wewnętrznie jestem pełen sprzeczności, outsider, który kocha być wśród ludzi”.

Z Kinem Janosik jest związany od kilku lat, prowadząc Dyskusyjny Klub Filmowy
i prelekcje w ramach Programu KinoSzkoła.

 

 

 

teresa-cimala2Teresa Cimała

Prezeska Stowarzyszenia Paramus, pasjonatka fotografii reportażowej, poszukiwaczka odpowiedzi na pytanie „czym jest bressonowski decydujący moment?”.  Obserwacja ludzi, zdarzeń, zmieniającego się otoczenia i utrwalanie obrazów w kadrze jest dla niej fascynacją, wyznaczającą tor fotograficznej przygody. Jej fotografie  można było oglądać w czasie wystaw w Oświęcimiu, Żywcu, Frydku Mistku, Bielsku-Białej, Opavie. Urodziła się w Żywcu.

 

 

 

KONKURS FILMOWY ADRENALINIUM 2017

OTO ZWYCIĘZCY:

Oto nasi zwycięzcy w konkursie filmowym ! 

Film krótkometrażowy 1 miejsce: 🏆🥇
“Hardtail hucking 2.0” M. Matuszny,
 
Film długometrażowy 1 miejsce: 🏆🥇
“Happy Olo – Pogodna Ballada o Olku Dobie” K. P. Bogacz, M. Macuk
 
Gran Prix festiwalu: 🏆🥇
“Nie dojechać nigdy” B.Lisek
 
Nagroda Publiczności:
“Mama” W. Kozakiewicz

 

GRATULACJE!!!

Zamknęliśmy nabór do tegorocznego konkursu filmowego. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace – jesteśmy pod wrażeniem. W tym roku filmy konkursowe to kilka godzin filmowych na dużym ekranie. Lista filmów konkursowych w zakładce FILMY, a o tym, w czyje ręce wpadną nagrody zdecyduje

JURY KONKURSU FILMOWEGO W SKŁADZIE:

Szymon Wróbel

Magister politologii i komunikacji społecznej. Dziennikarz, 7 lat związany m.in. z krakowskim “Dziennikiem Polskim”,  jak również takimi magazynami jak „Lounge Magazyn”, „Move Out”. Zrealizował krótkometrażowy dokument  pt. „Kilka zdjęć o niezwykłej”, przypominający postać Władysławy Klinowskiej – pierwszej na Żywiecczyźnie osoby z orderem uśmiechu. W 2013 odbyła się premiera pierwszego dokumentu „Jego oczami”, który opowiada w nietypowy sposób historię ks. Józefa Tischnera. Jest również autorem książki pod tym samym tytułem. Na ekrany kin studyjnych oraz do emisji tv  trafił drugi dokument Szymona „Z domu…”.  W listopadzie 2017 planowana jest premiera jego nowego dokumentu.

 Karolina Malecka

Góralka z wyboru, artysta plastyk z urodzenia, przekonania i wykształcenia, mama z powołania, niespokojna dusza. Najbardziej cieszy ją gdy dzieciaki w szkole proszą o więcej, a  5letnia córka pyta w poniedziałek rano, czy w tym tygodniu mogłabym ją wreszcie zabrać w te Himalaje..

 

Michał Janów

Reżyser, scenarzysta. W 2010 ukończył reżyserię na Wydziale Radia i TV im K. Kieślowskiego UŚ.

 

 

 

Od tego roku można zgłaszać również filmy długometrażowe. Podzielcie się na dużym ekranie swoim spojrzeniem na adrenalinę. Zapraszamy:) Termin nadsyłania prac mija 11 września 2017 roku

regulamin Konkursu Filmowego 2017

KARTA_ZGLOSZENIA_film 2017 pl

zalacznik-nr-1-oswiadczenie

FILM CONTEST REGULATIONS – en

KARTA_ZGLOSZENIA_film 2017 en

 

 

JURY KONKURSU FILMOWEGO:

szymon-wrobelSzymon Wróbel

Dziennikarz, 7 lat związany m.in. z krakowskim “Dziennikiem Polskim”. Dla platformy “Orange” wymyślił i realizował programy, “Czego słuchają gwiazdy?” i “Start”. W TVP3 pracował przy takich programach jak “Pokolenie UE” i “Kraków dla pocztujących”. Pracował również przy produkcji programu “Mam Talent”.  W 2013 odbyła się premiera pierwszego dokumentu Szymona „Jego oczami”, który opowiada w nietypowy sposób historię ks. Józefa Tischnera. Jest również autorem książki pod tym samym tytułem, która 13 września 2014 roku trafiła do księgarń w całej Polsce i za granicą…

Karolina Malecka

Góralka z wyboru, artysta plastyk z urodzenia, przekonania i wykształcenia, mama z powołania, niespokojna dusza. Najbardziej cieszy ją gdy dzieciaki w szkole proszą o więcej, a  5letnia córka pyta w poniedziałek rano, czy w tym tygodniu mogłabym ją wreszcie zabrać w te Himalaje..

Michał Janów

Reżyser, scenarzysta. W 2010 ukończył reżyserię na Wydziale Radia i TV im K. Kieślowskiego UŚ.


ADRENALINIUM 2016

Zwycięzcy tegorocznego konkursu:

Miejsce 3 – “One Day” – D. Tyc, M. Kawalec

Miejsce 2 – “Australia Express” – M. Zieliński

Miejsce 1 – “Via ferrata Schwitzerlandnd” – G. Buława

GRALUJEMY!!!

 

W tym roku do konkursu filmowego zakwalifikowały się następujące filmy:

BLOK I (21.10 godz. 17:00)

„Ain’t another mountain movie”/ Sz. Karpiński, T. Kruk, M. Peringer/  4,59 min

“Elba”/ D.Osojca, M.Osojca/ 6,09 min

„Via ferrata Schwitzerlandnd”/G. Buława/  4,58 min

 

BLOK II (22.10 godz. 16:45)

“Eurotrip 2016”/ M. Matuszny, J.Kocjan/ 2,01 min

„Kiss Land1.0”/ Z. Białek/ 1,17 min

“One Day”/ D.Tyc, M.Kawalec/ 1,36 min

„Siecka”/ G. Gałuszka, A. Łukańko/ 1,22 min

“Hochkonig”/J.Włoch, P. Tomiczek/ 3,24 min

„River Trails Trip”/D. Jaskółka, K. Pszczółka/ 4,55 min

 

BLOK III (23.10 godz. 15:00)

“Quad riding(Kawasaki KFX  450)Dawid Pach”/ D. Pach/ 4,25 min

„Australia Express”/ M. Zieliński/  4,02 min

“Rysy dla każdego”/ A. Chrapkiewicz- Gądek, Sz. Gądek/ 4,13 min

 

TEGOROCZNE NAGRODY TO:
I nagroda – 1500 zł
II nagroda – 1000 zł w bonie od jednego z naszych partnerów i fundatorów nagród marki Viking+ nagroda rzeczowa
III nagroda – nagroda rzeczowa: III nagroda-  zestaw:
– BON na zakupy o wartości 300 zł
– śpiwór NEVERLAND o wartości 129 zł
– zestaw kubków termicznych o wartości 88 zł od marki Neverland i sieci sklepow Sportmaster

JURY KONKURSU FILMOWEGO:

szymon-wrobelSzymon Wróbel

Dziennikarz, 7 lat związany m.in. z krakowskim “Dziennikiem Polskim”. Dla platformy “Orange” wymyślił i realizował programy, “Czego słuchają gwiazdy?” i “Start”. W TVP3 pracował przy takich programach jak “Pokolenie UE” i “Kraków dla pocztujących”. Pracował również przy produkcji programu “Mam Talent”.  W 2013 odbyła się premiera pierwszego dokumentu Szymona „Jego oczami”, który opowiada w nietypowy sposób historię ks. Józefa Tischnera. Jest również autorem książki pod tym samym tytułem, która 13 września 2014 roku trafiła do księgarń w całej Polsce i za granicą…

jakub marcjaszJakub Marcjasz
Dziennikarz Dziennika Zachodniego. Miłośnik górskich wędrówek i wszelkich programów kulinarnych.

 

 

SANYO DIGITAL CAMERAPaweł Duda
Jestem miłośnikiem kina, który ceni sobie swobodę myślenia i wolność w wyrażaniu poglądów. Kocham zarówno góry, jak i morze , gdyż dają one możliwość czerpania przyjemności z naszej marnej egzystencji. Wewnętrznie jestem pełen sprzeczności, outsider, który kocha być wśród ludzi.