W tym roku naszym gościem będzie kapela “CENTRUM” :):):)

PIĄTEK, 23.10. godzina 21:00

CENTRUM – post-punkowo, alternatywny, sześcioosobowy twór, na bazie surowej sekcji rytmicznej, skąpanej w kwaśnym chaosie elektroniki. Dekadenckie, nihilistyczne teksty i brudne gitary, potęgują ujście neurotycznych emocji. Całości dopełniają subtelne dźwięki trójkąta i podwórkowe krzyki.

      


ARCHIWUM 2019

ŻYWIOŁAK

Zespół Żywiołak powstawał od 2005 roku. Początkowo jako duet dwóch muzyków: lirnika Roberta Jaworskiego – grającego wcześniej m.in. w zespołach takich jak: Ich troLe, czy Kapela ze Wsi Warszawa, oraz Roberta Wasilewskiego  współzałożyciela i gitarzysty zespołu Open Folk.

Niemalże cały rok 2005 to żmudna współpraca tych dwóch muzyków, do których stopniowo dołączają dwie wokalistki: Anna Piotrowska i Izabela Byra oraz pasjonat etnicznych instrumentów perkusyjnych: Maciej Łabudzki. W tym składzie zespół dokonuje rejestracji swej debiutanckiej EP`ki „Muzyka psychodelicznej świtezianki” oraz niedługo później longplaya „Nowa Ex – Tradycja”.  Od lata 2008 dotychczasowego bębniarza w zespole zastępuje nowy (tym razem perkusista) Maciej Dymek. Od  2011 r. na potrzeby nowego koncept-albumu „Globalna Wiocha” w  zespole pojawiają nowe wokalistki: Monika Wierzbicka  i Karina Kumorek. W tym składzie zespół występuje do lata 2013 r. Po tym czasie drogi dotychczasowych muzyków się rozchodzą.  Robert Wasilewski – jeden z założycieli zespołu zakłada projekt Warszał . W 2014 r.  twórca zespołu Robert Jaworski powołuje nowy skład nawiązujący stylistycznie do wczesnych dokonań zespołu. Od tej pory oprócz R.Jaworskiego tworzy go gitarzysta Kamil Strzyżewski,  wokalistka Patrycja Zisch, wokalistka i skrzypaczka – Olga Rembowska oraz   oraz perkusista Michał Stawarz. W tym składzie zespół wydaje EP`kę  „Muzyka psychoaktywnego stolema”.
Mniej więcej od kolejnego longplay`a „Pieśni pół/nocy” pojawia się w zespole wokalistka Wiktoria Kwiatkowska oraz współpracująca z zespołem sesyjnie Emilia Zbierska. Od końca 2017 do zespołu dołącza wokalistka i skrzypaczka  Zuza Ciszewska z którą zespół nagrywa dwa kolejne singile  Sol Invictus oraz niedługo potem Marzanna. Od lata 2018r.z zespołem współpracuje też perkusista Michał Lange z którym zespół nagrywa album „Wendzki sznyt” , a pod koniec tego roku dołącza do zespołu perkusistka Patrycja Wojkowska.

Aktualny skład zespołu:
Robert Jaworski – wokal, lira korbowa , fidel renesansowa, gęśla gdańska, flety.
Wiktoria Kwiatkowska – wokal , przeszkadzajki.
Kamil Strzyżewski – gitara basowa akustyczna , lutnia romantyczna, wokal.
Zuzanna Ciszewska – skrzypce pięciostrunne, skrzypce barytonowe, wokal, przeszkadzajki.
Patrycja Wojkowska – perkusja, perkusjonalia

Twórczość Żywiołaka to trudna do zaszufladkowania eksperymentalna muzyka oparta na cytatach ludowych, wątkach mitologicznych i historycznych wykonywana na takich instrumentach jak:
Lira korbowa, fidel renesansowa, gęśla gdańska smyczkowa, lutnia romantyczna, akustyczna gitara basowa, flety (klasyczny, quena modyfikowana, flet barytonowy), skrzypce pięciostrunne i barytonowe ,bębny i perkusjonalia.
Muzycy eksplorując tradycje ludowe posługują się nietypowymi i ludowymi technikami wokalnymi.

 

—————————————————————————————————————————-

ARCHIWUM:

2018

HAŃBAzbuntowana orkiestra podwórkowa i folkcore – w taki sposób zespół Hańba definiuje gatunek muzyczny, który podaje ze sceny  publiczności. “Zbuntowana Orkiestra Podwórkowa „Hańba!” jest muzyczno-literacką fikcją udowadniającą, że punk rock nie powstał na Wyspach Brytyjskich w hałaśliwych latach 70., lecz stworzono go w burzliwych czasach II Rzeczypospolitej, które były nie tylko rozkwitem kultury, sztuki i techniki, ale również okresem niszczenia demokracji, autorytarnych rządów Sanacji i jej imperialistycznych zapędów. Czterech krakowskich muzyków przy pomocy podwórkowego instrumentarium(banjo, bęben, akordeon, tuba) oraz wsparciu międzywojennych poetów (Tuwima, Brzechwy, Broniewskiego) wciela się w wykreowane postacie i łączy muzyczne inspiracje (punkowe, folkowe, klezmerskie), aby stworzyć własną opowieść o tym najbardziej „literackim” okresie w historii Polski”. Cieszymy się niezmiernie, że możemy zaprosić adrenaliniową publikę na żywe dźwięki w wykonaniu zespołu Hańba.

TERMIN KONCERTU: 20.10/ SOBOTA / godz. 21.30/ NAMIOT

 


 BIFF -Zespół istnieje od 2006 roku. W jego skład wchodzą byli członkowie legendarnego Pogodno. W 2009 roku BiFF wydał debiutancką płytę “Ano”, która otrzymała siedem nominacji do Fryderyków, ostatecznie wygrywając w dwóch kategoriach – debiut roku i teledysk. Debiutancka płyta zespołu nominowana była również do Gwarancji Kultury TVP Kultura.
9. października 2013 ukazał się drugi krążek zespołu, „Attenzione Bambino”. Płyta została wydana dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury i Muzeum Powstania Warszawskiego.
Podczas wieloletniej działalności, zespół zagrał na najważniejszych polskich festiwalach, w tym na Heineken Opener Festival, OFF Festival, oraz KFFP w Opolu. Wokalistka Ania Brachaczek udziela się też w projekcie Panny Wyklęte i znana jest ze współpracy z Acid Drinkers, Muńkiem Staszczykiem, Zbigniewem Hołdysem i Markiem Jackowskim.
TERMIN KONCERTU: 19.10/ PIĄTEK / godz. 21.30/ NAMIOT

ARCHIWUM:

2017

Dikanda_plaka_jpg DIKANDA to uznany szczególnie na zagranicznym rynku muzycznym szczeciński zespół grający world music. W swojej twórczości Dikanda stawia na autentyczność stylu – poszukuje nowych nurtów i większość utworów jest oryginalnymi kompozycjami. Muzyczne inspiracje czerpie z tradycyjnych, folkowych brzmień szeroko rozumianego orientu – od Bałkanów, przez Izrael, Kurdystan, Białoruś po Indie. W ich utworach można usłyszeć głównie brzmienia bałkańskie i cygańskie. Zespół istnieje od 1997 r. Dikanda ma w swoim dorobku 7 płyt – w tym DVD Live nagrywane w zakopiańskim Teatrze Witkacego; setki koncertów (głównie w Niemczech, Austrii i Szwajcarii, ale również w Rosji, Indiach oraz w USA), zdobyli także liczne nagrody – w tym „Płyta roku” niemieckiego czasopisma „Folker” przyznana w 2005 roku za „Usztijo”. Koncerty Dikandy to niezwykle emocjonalna podróż po etnicznych brzmieniach, żywiołowe spotkanie pełne energii, charyzmy, prawdziwych uczuć. Charakterystyczne dla Dikandy jest tworzenie nowych słów w tekstach utworów, w ten sposób powstał oryginalny język grupy – „dikandisz”. Najważniejszy w twórczości zespołu jest przekaz, który jest  relacją między artystami a publicznością.
TERMIN KONCERTU: 22.10/ NIEDZIELA/ godz. 20.00/ SALA KINOWA
Wstęp na imprezę – 20 PLN, z karnetami na cały festiwal – wstęp wolny


ANTIcuerpo –  to bielski zespół założony w 2005 przez artystę malarza, dwóch rzeźbiarzy i jednego inżyniera. Muzyków brak. Wszyscy sukcesywnie pracują na miano najgłośniejszego składu z bielskiej Straconki. Grupa czerpie z bogatej tradycji gitarowego grania, przeszła długą muzyczną podróż od punkowo-metalowych początków, aż do brzmień eksperymentalnych, bliższych muzyce alternatywnej i noise. Członkowie zespołu dbają o twórczą niezależność i są szczerze oddani idei DIY. Przez kilkanaście lat swojego istnienia zespół wystąpił na wielu rodzimych (i nie tylko..) scenach, dzielił estradowe deski z artystami różnych muzycznych środowisk m.in. z AGRESSIVA 69, TOMASZEM BUDZYŃSKIM,  BESIDES czy meksykańskim ROMPE CRANEOS. W 2017 decyzją Piotra Stelmacha kwartet został jednym z laureatów konkursu organizowanego przez TRÓJKĘ Polskiego Radia i zagrał na trasie ORLEN Warsaw Marathon. ANTIcuerpo ma na swoim koncie kilka nagrań demo ale dopiero w listopadzie 2016 ukazała się pierwsza długogrająca płyta zatytułowana po prostu „ANTIcuerpo”. Materiał w całości można odsłuchać na zespołowym profilu internetowym  ( https://anticuerpo.bandcamp.com/ ).   Stabilny skład grupy stanowią Maciej „Żuku” Żukowski (gitary), Paweł „Mały” Małagowski (perkusja), Karol Wiącek (krzyk) i Jacek „Placek” Mrozowski (bas). Więcej informacji o zespole: www.facebook.com/anticuerpo.band
Wstęp na imprezę – 10 PLN, z karnetami na cały festiwal  i sobotę – wstęp wolny.
TERMIN KONCERTU: 21.10/ SOBOTA/ godz. 21.15/ NAMIOT


 FUNDACJA BRACI GOLEC

Nasz zespół tworzą ludzie z pasją, przywiązani do swojego regionu i ceniący jego kulturę. Osoby zaangażowane w pracę i rozwój fundacji to aktywni muzycy i praktycy z wieloletnim doświadczeniem scenicznym. Wielu z nich reprezentuje młode pokolenie wykształconych muzyków.

Swój indywidualny rozwój łączą z pracą pedagogiczną w ogniskach muzycznych, gdzie mogą dzielić się wiedzą i przekazywać umiejętności młodszym. Jednocześnie z zaangażowaniem popularyzują w różnych środowiskach kulturę ludową regionu, dostrzegają bowiem, że kultura regionalna jest elementem integrującym i wzmacniającym lokalne społeczności.
TERMIN KONCERTU: 21.10/ SOBOTA/ godz. 18.00/ NAMIOT

2016

besquidiansBESQUIDIANS…”Nasze korzenie, miejsca w których wyrastaliśmy, a przede wszystkim miłość do tradycji, nauczyły nas świadomie czerpać z muzyki naszych dziadków i pradziadków, aby umiejscowić ją tu i teraz i opowiedzieć na nowo językiem muzyki naszych czasów. Swoboda i spontaniczność, od zawsze obecne w beskidzkim muzykowaniu, dają nam radość budowania nieograniczonych ramami formy improwizacji, zabawy dźwiękiem, łączenia stylów, brzmień i barw. Kapela dudziarska spotyka kwartet jazzowy. Fujarka zrobiona z kawałka dzikiego bzu spotyka elektroniczny klarnet. Muzykanci spotykają muzyków”… Skład: Wojtek Golec- akordeon, Marta Matuszna-Wejchenig- skrzypce, śpiew, Marcin Żupański- klarnety, saksofony, Rafał Bałaś- kontrabas, piszczałki, Przemek Ficek- dudy, ptaki i fujary.
TERMIN KONCERTU:22.10/sobota/godz. 21.30
Wstęp na imprezę- 5 zł. Dla właścicieli karnetów i zaproszeń wjazd gratis.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERADJEMBE POLNY RYTM jest swoistą kontynuacją tego co grywaliśmy podczas zlotu bębna -pierwszy 1999 lub 2000rok i wielki szacun dla tych którzy go stworzyli. Zlot zapoczątkował coroczne spotkania przy ognisku najczęściej i najchętniej w górach. Dla nas i dla ludzi, którzy go przez te lata tworzyli, bębny i inne instrumenty stanowią ważną część życia. Przez kilkanaście lat spotykaliśmy się w najróżniejszych konfiguracjach. Stworzyliśmy wspólnie puls, który niezależnie od tego, ilu nas jest, tętni i wciąga do zabawy rytmem. Zapraszamy do wspólnego bębnienia wszystkich, którzy chcą poczuć wspólnie z nami energię płynącą ze wspólnego muzykowania.
Można zatem przybyć z własnym bębnem, didjerido, przeszkadzajką i wzmocnić skład.
Nasz skład wyjściowy na czas Adrenalinium to: Pałka, Jerzyk, Ponti i chętni WY. Do zobaczenia!
TERMIN KONCERTU:22.10/ sobota/ godz. 17.15
Wstęp na imprezę- gratis.