Jak co roku ADRENALINIUM inspiruje również dzieciaki do odkrywania świata, aktywności fizycznej związanej z podróżowaniem, wspinaniem się, nurkowaniem i itp. Robimy to na różne sposoby: poprzez warsztaty podróżnicze, animacje w namiocie festiwalowym i na placu wokół namiotu, ale w tym roku, również poprzez filmy. Zapraszamy do kina wszystkie dzieci na wspaniałe filmy „Mali giganci” i „Dzika Afryka”, zrealizowane przez BBC Earth. Nie ukrywamy, że ujmą one również dorosłych. Filmy pokażemy w ramach projektu Mała Akademia BBC Earth, który ma za zadanie pokazać i uwrażliwić małego widza na piękno natury. Jest to cykl filmów dokumentalnych, zrealizowanych z hollywoodzkim rozmachem, którym daleko do nudnych programów telewizyjnych. To produkcje godne wielkiego ekranu, które przenoszą widzów w niezwykły świat, który zachwyca i wzrusza.

21.10.2017, godz. 17.15

„Dzika Afryka 3D”

wild africaWild Africa 3D, reż. Neil Nightingale (UK), 42’

 

 

 

Dzika Afryka to kolejna po Małych Gigantach produkcja BBC Earth. Film w technologii 3D zabierze nas w niezwykłą podróż po magicznym i jednocześnie dramatycznym kontynencie – Afryce. Naszym przewodnikiem w tej podróży będzie woda, wraz z którą zajrzymy na górskie szczyty, w koryta potężnych rzek i jeziora pełne życia. Przemierzymy wilgotne lasy tropikalne i ogromne wodospady aż trafimy na jałowe pustynie i sawanny. Nadmiar lub niedobór wody często określa strategie życiowe zwierząt i mieszkańców, którzy na co dzień walczą o przetrwanie. Lwy, słonie, stada flamingów i gady, wszystkie dostosowują się do obiegu wody i oczekują na deszcze monsunowe, które w trudnych warunkach afrykańskich można nazwać wybawieniem. Wyzwaniem dla filmowców nie było tylko uchwycenie z innej perspektywy Afryki, jaką znamy, ale także zmierzenie się z jej wymagającymi warunkami, filmując w technologii 3D przy temperaturach przekraczających 500 czy w niemal stuprocentowej wilgotności powietrza.

22.10.2017, godz. 14.00

„Mali giganci”

 

mali giganciPierwszy film BBC Earth na wielkim ekranie! Mali giganci 3D, to produkcja, która przeniesie widzów w zadziwiający świat miniaturowych bohaterów pokazując, że im ktoś jest mniejszy, tym większe są jego przygody. Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w tytanicznej walce o przetrwanie.

Zwiastun:  http://soawesomenews.com/c/u67qjfsu5q/n60h92sjal/

Wszystkie projekcje filmowe odbędą się w sali kinowej Kina Janosik.


WARSZTATY OTWARTE:

  • AFRYKAŃSKA PRZYGODA/ 21- 22.10, GODZ. 14.00 – 17.00

Na Afrykańskiej przygodzie będzie można m.in. zbudować afrykańską wioskę, namalować safari, własnoręcznie stworzyć afrykańskie maski i poczuć się jak mieszkaniec afrykańskiego plemienia.

  • ZNAKOWANIE SZLAKÓW/ PTTK/ 21 – 22.10, GODZ. 14.00-16.00

Doświadczeni znakarze żywieckiego Oddziału  PTTK będą farbami malować z dziećmi znaki na drewnie.

  • ANIMACJE PRZEDSZKOLA CIUCHCIA/ 22.10, GODZ. 14.00

WARSZTATY ZAMKNIĘTE( NA ZAPISY):

  • WARSZTATY PISZCZAŁKOWE/ M. BLACHURA, P. FICEK

 

  • PAPIEROWY ZAWRÓT GŁOWY/ OPOWIADAMY O ŚWIECIE

Ludzie od zawsze czuli potrzebę przekazywania mądrości, tradycji, pieśni, opowieści swoim potomkom. Dlatego powstały malowidła naskalne, pisano hieroglify, stworzono runy. Książki, gazety towarzyszą nam każdego dnia (prawie wszystkim :)) – a z czego powstają? W czasie tych warsztatów opowiemy o tym, co to jest papier, jak się go robi i jak zwykle czeka nas dużo pracy – własnoręcznie zrobimy kartkę papieru!

  • RECYKLINGOWY OGRÓDEK

To warsztaty o roślinach, o przyrodzie i tym dlaczego warto o nią dbać. Przyjrzymy się życiu roślin i zobaczymy dlaczego są dla nas ludzi tak ważne. Stworz ymy swoje własne pokojowe ogródki, w bardzo prosty i oryginalny sposób. Doniczką może być wszystko – butelki, puszki, kartony, ściany, dachy a nawet samochody!

  • PO GÓRACH I LASACH OPOWIADAMY O ŚWIECIE

W czasie tych warsztatów chcemy przybliżyć dzieciom kulturę góralską. Opowiemy o najwyższych górach, o ludziach, zwierzętach, strojach, muzyce, wypasie owiec. Warsztaty przygotowane są w formie gry multimedialnej. Będziemy oglądać filmy i odpowiadać na trudne pytania! Prześledzimy jak wyglądają szałasy pasterskie, co jedzą juhasi na hali i jak ubierają się bacowie. Czym różnią się dudy od gajdów – czyli będzie o muzykowaniu. Co to jest tryk? I po co baca liczy owce przed wyjściem na hale?

 

  • WARSZTATY BĘBNIARSKIE/ ANDRZEJ ŻYDEK